Anticelulitídna masáž

Celulitída je stav, kedy sa v bunkách hromadia odpadové toxické látky, zväčšujú sa tukové podkožné bunky, spájajú sa do hroznovitých strapcov, tlačia na cievy aj na horné vrstvy kože. Zhoršuje sa prekrvenie tkaniva, ktoré bráni zásobovaniu buniek výživnými látkami a spomaľuje vylučovanie lymfatickými cestami. Postihuje takmer výlučne ženy. Najčastejšie postihuje oblasť hornej tretiny stehien a gluteálnu – sedaciu oblasť. Pri vzniku celulitídy zohráva úlohu genetika, hormonálna antikoncepcia alebo hormonálna substitučná terapia, fajčenie, obezita, nedostatok pohybu a zlý pitný režim.

Táto intenzívna anticelulitídna masáž pozostáva zo synergicky na seba navzájom nadväzujúcich krokov a špičkových prípravkov, ktoré ako celok pôsobia veľmi účinne pri formovaní postavy, odbúravaní prebytočného tuku a zbavovania sa celulitídy :

1. krok – Lymfatická stimulácia štetcami ANNEMARIE BÖRLIND – podnecuje rytmický tok tekutín v podkožnom väzivovom vlákne. Tok tekutín väzivového vlákna sa vďaka danému postupu lymfatickej stimulácie napojuje na cirkuláciu lymfatického systému. Lymfatický systém tak transportuje odpadové látky, toxíny, nadbytočnú miazgu z tkanív. Prúdenie lymfy sa v tele harmonizuje, kyslík a vyživovacie látky sa dostávajú rýchlejšie k bunkám.

2. krok – Spevňujúca intenzívna hĺbková masáž (ošetrovaných partií) pomocou masážneho prístroja s infralampou – stimuluje látkovú výmenu, podporuje detoxikáciu, zlepšuje mikrocirkuláciu, spevňuje, prirodzene zvyšuje elasticitu.

Počas masáže pôsobí na ošetrované partie Infralampa. Pôsobenie infražiarenia zvýši efektívnosť terapie. Infralampa vyžaruje tzv infračervené svetlo, ktoré preniká hlboko do pokožky a ohrieva tkanivo ďaleko intentzívnejšie ako iné metódy. Tým dochádza k rýchlemu prenosu látok v krvnom obehu, ktoré sú nutné k obnove a výžive tkanív, urýchľuje odstraňovanie odpadových látok, prekysličuje a vyživuje tkanivo, výrazne spomaľuje starnutie kože a má pozitívny vplyv na psychiku.

3. krok – Masáž bankou – podtlaková banková masáž kritických partiíí, zlepší prekrvenie a detoxikáciu

4. krok – Zoštihľujúci, anticelulitídny zábal z morských rias

Tento zábal pozostáva z hnedej riasy Laminaria digitata, ktorá výrazne stimuluje bunkový metabolizmus a odvádza z tela toxíny. Je veľmi bohatá na minerály, stopové prvky a vitamíny. Táto riasa má vďaka veľkému obsahu jódu schopnosť zbaviť tela nadbytočných miestnych tukových usadenín a celulitídy a napomáha zníženiu obsahu cholesterolu v krvi.  Doba pôsobenia zábalu je 30 minút

5. krok -  Aplikácia anticelulitídneho gélu.

. Pre skvelý efekt sa anticelulitídna masáž doporučuje vybrať vo forme kúry niekoľkokrát za sebou, zvyčajne 5-10 x, 2-3 x do týždňa, ideálne na jar alebo na jeseň.

Rezervácia Darčekový poukaz

 

Cenník anticelulitídnej masáže:

Anticelulitídna masáž so zábalom v dĺžke 90 minút 45.00 EUR